Обласний комунальний заклад
Талант, натхнення і щоденна праця

Кориснi посилання

Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія

Обласний комунальний заклад «Лозівське училище культури і мистецтв» – реалізована у життя мрія педагогів-професіоналів і сотень студентів, що навчалися в стінах училища понад 25 років його існування.

Відкрилося училище 1 червня 1991 року як філія Харківського училища культури. З часом колектив виборов статус самостійного вищого навчального закладу України І-ІІ рівня акредитації, що було офіційно затверджено розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації від 4 лютого 2004 року.

Засновником і незмінним директором училища є Заслужений працівник культури України, почесний громадянин м. Лозова В.І. Чурилов.

Педагогічний процес в училищі здійснюють  понад 50 викладачів, з яких 18 – викладачі-методисти вищої категорії, відмінник освіти України  Г. Я. Савенко, кандидат педагогічних наук Г. Г. Свиридова, Заслужений артист Чувашії В. Я. Перехрест.

Як засвідчує статистика, навчальний процес в ОКЗ «ЛУКіМ» має досить високі показники: 35% випускників отримують дипломи з відзнакою, 50% продовжують навчання у ВНЗ ІІІ-IV рівня акредитації.

З 2016 року навчання здійснюється за трьома спеціальностями: «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» і  «Хореографія».

Новим кроком у розвитку закладу стала зміна розташування ЛУКіМу. Приміщення, більш пристосоване до вимог навчально-виховного процесу, одразу надало свіжу мотивацію колективу.

З вересня 2016 р. училище відкриває студію мистецтва «ЛУКіМ-КА (кіндер-аматори)», яка сприятиме зрощенню майбутніх талантів  України.
Гордістю училища є творчі колективи: народний ансамбль пісні і танцю  «Сузір’я», вокальний ансамбль «Anima», танцювальний ансамбль «Родослав»,  оркестр народних інструментів, естрадно-симфонічний оркестр та інші.

Творче життя вирує в училищі: ансамбль пісні і танцю «Сузір’я» у 2016 році підтвердив звання народного аматорського колективу профспілок України, отримали звання лауреату всеукраїнських та міжнародних конкурсів колективи «Родослав», «Слов’яночка» і «Чорнобривці», були створені герб і гімн училища.

Харківщина пишається Лозівським училищем культури і мистецтв.

Виступи ЛУКіМу – завжди окраса свят, блискучим режисером яких протягом багатьох років є Л. І. Шапко.

Для багатьох визнаних випускників їх альма-матір – Лозівська обитель мистецтва – ЛУКіМ: І. В. Чурилова, Заслуженого артиста України, лауреата Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Citta di Lanciano» в Італії;     В. В. Коротича – соліста Маріїнського театру м. Санкт-Петербург, який неодноразово працював за контрактом у «Гранд-Опера»; Р. В. Куштима – соліста Харківського театру музичної комедії та інших.

Сотні випускників училища навчають прекрасному в школах естетичного виховання, створюють  зразки мистецтва в Будинках культури, розвивають традиції духовного співу у храмах.

Однак саме в Лозівському училищі культури і мистецтв вони отримали «крила», що надають їм простір для злету.

Здійсни і ти свою мрію у НАС!